Poduszka ortopedyczna dla niemowlat

Poduszki ortopedyczne dla najmłodszych

Poduszka ortopedyczna dla noworodków to produkt dający komfort już od urodzenia. Ba, nawet wcześniej! Wyobraź sobie: nienarodzone dziecko wygodnie układa się razem ze swoją mamą, która zajmuje wygodną pozycję do spania, wykorzystując specjalną poduszkę dla kobiet w ciąży. Następnie, gdy dziecko już przyjdzie na świat, matka nadal będzie używała tej samej poduszki, która wówczas będzie pełniła zupełnie nową funkcję, a mianowicie będzie pomagać przy karmieniu dziecka. Proces karmienia piersią będzie o wiele bardziej wygodniejszy, jeśli mama nie będzie trzymała dziecka na rękach, a zamiast tego będzie mogła je położyć na specjalnej poduszce. Kobieta w ten sposób nie tylko będzie się cieszyła przyjemnymi chwilami, spędzonymi z jej pociechą, ale także będzie mieć okazję dobrze wypocząć podczas każdego karmienia.

Poduszki dla noworodków i niemowląt są oferowane w kilku rodzajach.

Poduszki-motylki dla noworodków

Jednym z najczęściej zamawianych u nas poduszek dla maluchów jest niezbędny i ważny dodatek, a mianowicie klasyczna poduszka ortopedyczna dla niemowląt, która nie tylko wspomaga prawidłowy rozwój organizmu dziecka podczas snu, ale również działa profilaktycznie przeciwko nabytemu kręczowi szyi. Ponadto stosowanie takiej poduszki jest zalecane w kompleksowym leczeniu wrodzonego kręczu szyi.

Taka poduszka ortopedyczna dla dziecka przypomina kształtem motyla. Przy opracowywaniu tego projektu wzięto pod uwagę anatomiczne i fizjologiczne cechy maluchów, jak również ich potrzeby. „Czy naprawdę w tym wieku dziecko może mieć jakieś szczególne wymagania wobec poduszki?” - takie pytanie często pojawia się u naszych klientów. Odpowiedź brzmi: tak! W wieku niemowlęcym, tak samo jak już w dorosłym, bardzo ważne jest prawidłowe podparcie kręgosłupa szyjnego i zmniejszenie jego obciążenia podczas snu, normalizacja napięcia mięśniowego w tym obszarze oraz zapewnienie naturalnego krążenia krwi w głowie i szyi.

Poduszka-klin

Inne rodzaje poduszek także z powodzeniem radzą sobie z tymi wszystkimi funkcjami, a więc można je pomyślnie stosować w profilaktyce kręczu szyi, w celu łagodzenia stresu w okolicy szyi i zapewnienia normalnego ukrwienia. Są też pewne inne bonusy, a mianowicie poduszka ortopedyczna w kształcie klina pomaga uniknąć odbijania we śnie - właśnie dzięki specjalnemu kształtowi, który pozwala na to, że głowa jest położona nieco wyżej niż ciało.

Poduszka-ogranicznik

Z kolei poduszka-ogranicznik nie jest przeznaczona pod główkę dziecka, ale pod jego tułów - dwie rolki z każdej strony ograniczają pozycję dziecka, gwarantując mu spokojny sen, podczas którego nie obudzi się w wyniku mimowolnych ruchów.

Na naszej stronie są dostępne do zakupu różne poduszki ortopedyczne dla niemowląt. Najczęściej stosowanym w nich wypełnieniem jest HollowFiber i naprawdę magiczny materiał Memory Foam. Poduszki są wykonane z materiałów hipoalergicznych, a poszewki są łatwe do prania. Wybierz najlepszą opcję do wózka lub łóżeczka!

Nasz sklep ma również оrtopedyczna poduszka do siedzenia