Poduszki ortopedyczne

Poduszka ortopedyczna z efektem pamięci
149,45 zł
Poduszka dla niemowląt "Klin" 60х36см
94,90 zł
Poduszka dla niemowląt "Klin" 40х36см
74,90 zł
Poduszka masująca do siedzenia z łuską gryki
84,90 zł
Poduszka ortopedyczna lędźwiowa pod plecy
99,50 zł

Jak wybrać poduszkę ortopedyczną?

Prawdopodobnie słyszałeś o tym, jak ważny jest wybór odpowiedniego materaca do spania. Tak więc wybór poduszki jest nie mniej, a nawet bardziej istotny w przypadku występowania niektórych chorób! Dziś podzielimy się tajnikami wyboru wysokiej jakości poduszek ortopedycznych, pozwalających nie tylko zapobiegać pojawianiu się licznych chorób, ale i mających bezpośredni efekt terapeutyczny.

Rodzaje poduszek ortopedycznych, które są dostępne na rynku

Obecnie na polskim rynku jest dostępnych kilka rodzajów poduszek ortopedycznych, z których podstawowymi są klasyczne prostokątne, faliste, a także posiadające wgięcia na plecy. Poduszki zdrowotne te świetnie adaptują się do położenia ciała osoby, zapewniają komfortowy i zdrowy sen zarówno podczas spania na boku, jak i na plecach. Jaki model warto zatem wybrać? Zwróć uwagę nie tylko na wygląd i kształt poduszki, ale także jej wypełnienie, sztywność i wysokość. 

Wypełnienie poduszek ortopedycznych

Znane każdemu z nas poduszki tradycyjne, wypełnione pierzem lub puchem dobrze oddychają, ale często są niehigieniczne i mogą nawet powodować uczulenia. Poduszki ortopedyczne pozbawione są tych wad, gdyż jako ich wypełnienie mogą służyć takie materiały, jak 

  • Granulat PPU;

  • Lateks;

  • Pianka Memory Foam itp.

Są to materiały oddychające, nie pochłaniające wilgoci i nie powodujące reakcji alergicznych. Dodatkowo w niektórych poduszkach wypełnienie jest perforowane, żeby zapewnić lepszą cyrkulację powietrza. Ostatnio na popularności zyskują poduszki ortopedyczne, które są wypełniane naturalnymi materiałami, na przykład - łuską gryki.

Wysokość poduszek ortopedycznych

Wysokość poduszki ortopedycznej - to wskaźnik mający decydujące znaczenie podczas wyboru odpowiedniego modelu: będzie decydować nie tylko o komforcie korzystania z modelu, ale także o tym, jak bardzo poduszka będzie skuteczna. Poprawnie dobrana wysokość poduszki zapewni dobre wsparcie kręgosłupa i pozwoli zadbać o jego zdrowie.

Na polskim rynku są dostępne poduszki ortopedyczne cena przystępna, których wysokość waha się w granicach 6-16 cm. Żeby dowiedzieć się, jaka wysokość będzie dla Ciebie optymalna, wykonaj proste pomiary: zmierz odległość od krawędzi barku do podstawy szyi: uzyskana wartość będzie odpowiednią dla Ciebie wysokością poduszki. Błąd pomiarów może wynosić maksymalnie 1-2 cm.

Sztywność poduszek ortopedycznych

Stopień sztywności poduszek ortopedycznych do siedzenia lub spania ma tak samo duże znaczenie, jak sztywność materaców ortopedycznych. Na rynku znajdziesz zarówno modele bardzo miękkie, jak i te o zwiększonej sztywności, a więc zdecydowanie możesz wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie opcję. 

 Dokonując wyboru możesz brać pod uwagę:

  • Zwykłą dla Ciebie pozycję snu. Jeśli śpisz na plecach - możesz wybrać poduszkę miękką, jeśli na boku - potrzebujesz nie tylko bardziej sztywnej, ale także wyższej poduszki.

  • Osobiste odczucia podczas snu: jeśli nie jest Ci wygodnie, odczuwasz że plecy drętwieją - poduszka jest zbyt miękka, natomiast jeśli broda prawie dotyka klatki piersiowej - poduszka jest zbyt sztywna.

Poduszki ortopedyczne ORTEK

Jeśli poszukujesz wysokiej jakości poduszki ortopedycznej do spania - obowiązkowo zapoznaj się z modelami firmy Ortek. Są wygodne, ekologiczne, a bogaty wybór pozwala postawić na rozwiązanie, które będzie najbardziej odpowiadało Twoim potrzebom. Dodatkowym atutem jest przystępna cena poduszek ortopedycznych i możliwość uzyskania fachowej konsultacji odnośnie ich wyboru.