DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ POWYŻEJ 180 ZŁ!

Poduszki ortopedyczne do spania

Poduszka ortopedyczna z efektem pamięci
149,45 zł
Poduszka dla niemowląt "Klin" 60х36см
94,90 zł
Poduszka dla niemowląt "Klin" 40х36см
74,90 zł

Asortyment poduszek ortopedycznych do snu, który jest dostępny w polskich sklepach jest tak szeroki, że często wybór maksymalnie odpowiedniej opcji spośród dziesiątek dostępnych jest trudny.

Jak wybrać poduszkę ortopedyczną do spania?

Przed przystąpieniem do wyboru poduszki ortopedycznej, należy wyjaśnić, czym różni się od tej tradycyjnej. Otóż pierwsze, na co warto zwrócić uwagę, to wypełnienie poduszki. Najczęściej do produkcji modeli ortopedycznych stosuje się łuskę gryki lub piankę Memory Foam, które dają dobry efekt anatomiczny. Poniekąd efektywność poduszek ortopedycznych wzmacnia się poprzez stosowanie w ich wypełnieniu specjalnych sprężyn. Klasyczne poduszki wykonywano z puchu lub pierza, a najtańsze rozwiązania były z silikonu. Poduszki do spania ortopedyczne po ściśnięciu szybko wracają do początkowego kształtu i niezawodnie chronią kręgosłup niezależnie od pozycji spania - na boku lub plecach. 

Wybierając poduszkę pamiętaj, że dobra poduszka podpiera głowę i kręgosłup szyjny oraz pomaga zrelaksować się całej górnej części ciała. Jeszcze jeden tajnik: poduszka ortopedyczna do spania na boku powinna być wyższa niż poduszka ortopedyczna do spania na plecach.

Wybierając poduszkę ortopedyczną obowiązkowo należy zwracać uwagę także na swoje indywidualne cechy/potrzeby, jak na przykład: szerokość ramion, preferowaną pozycję do spania, miękkość materaca oraz materiał, z którego jest wykonana poduszka (na ten ostatni z punktów zwróć szczególną uwagę, jeśli zmagasz się z alergią). Oto kilka innych zaleceń, które pomogą Ci wybrać odpowiednią poduszkę ortopedyczną:

  • Jeśli masz miękki materac, ortopedyczna poduszka do spania powinna być niższa i odwrotnie;

  • Jeśli wybierasz poduszkę z wałkami, miej na uwadze pozycję spania: osoby, które śpią na boku powinny zwrócić uwagę na modele z wałkami o różnej wysokości;

  • Zwróć także uwagę na to, czy poduszka właściwie utrzymuje Twoje głowę i szyję.

Dlaczego poduszka ortopedyczna Ortek będzie dobrym wyborem?

Nie tak dawno na polskim rynku pojawiły się poduszki do siedzenia ortopedyczne i poduszki spania Ortek. Każdy z modeli został w sposób należyt doceniony przez konsumentów, którzy zwrócili uwagę zarówno na możliwość doboru modeli do własnych potrzeb, jak i ich uniwersalność, gdyż poduszki ortopedyczne do spania tej marki:

  • Zapewniają spokojny zdrowy sen;

  • Chronią przed pojawianiem się zmarszczek;

  • Mają efekt pamięci;

  • Sprzyjają profilaktyce schorzeń kręgosłupa;

  • Zapewniają prawidłowy dopływ krwi do głowy i szyi;

  • Pomagają odnowić naturalne siły organizmu podczas snu;

  • Idealnie nadają się do zapobiegania zmęczeniu i bólom głowy, a także bólom kręgosłupa szyjnego.

Wyjątkowa konstrukcja poduszek ortopedycznych Ortek sprawia, że można na nich spać w dowolnej pozycji, dodatkowo nowoczesne modele pozwalają maksymalnie wygodnie umieścić ręce. Poduszkę można wykorzystywać nie tylko do snu, ale i w trakcie krótkich drzemek w celu jak najpełniejszego i komfortowego wypoczynku.

Teraz już zdecydowanie wiesz, jak wybrać dla siebie odpowiednią higieniczną, korzystną dla zdrowia i pasującą do Twojego stylu snu poduszkę ortopedyczną. Nie ignoruj zaleceń ekspertów. Nie bój się, że najpierw będzie trzeba przyzwyczaić się do poduszki: to normalne zjawisko, ponieważ na początku wszystko, co niecodzienne nasze ciało może odbierać jako niepotrzebne. Życzymy więc zdrowia i komfortowego snu!