DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ POWYŻEJ 180 ZŁ!

Maty do masażu

Dlaczego dzieci i dorośli potrzebują mat do masażu Ortek?

Ponieważ mięśnie i więzadła stóp wymagają treningu. Jeśli są słabe, może to prowadzić do deformacji stóp: pozycji koślawej, płaskostopia, szpotawości. Jeśli mięśnie stóp są ćwiczone, to stopa - podstawa całego organizmu - będzie mocna. Ćwicząc 3 razy w tygodniu, chód dziecka nabierze pewności w pierwszym miesiącu treningu.
 
Ludzka stopa jest przeznaczona do chodzenia po nierównych powierzchniach. Przecież ludzie żyjący w starożytności nie mieli parkietu i laminatu, płytek ani asfaltu. Ponadto nie mieli deformujących się balerinek i innych modnych butów na płaskiej podeszwie. Dlatego dla prawidłowego i zdrowego rozwoju stóp MUSISZ chodzić po nierównych powierzchniach. Chodzenie boso jest lepsze!
 
Jest całkiem możliwe, że ktoś może pozwolić sobie na bieganie po ziemi pokrytej trawą, piaskiem lub nadmorskimi kamykami. Zwłaszcza jeśli jest ciepło. Jednak co w sytuacji, kiedy naturalne formy terenu nie są dostępne? Oczywiście można poszukać alternatywy.
Jest nią na przykład ortopedyczna mata do masażu, мata na płaskostopie.
 
W katalogu sklepu internetowego ORTEK możesz wybrać matę do stóp na podstawie różnych kryteriów:
 • preferowana tekstura - gładsze lub ostrzejsze elementy;
 • rozmiar - można kupić matę do masażu o różnej ilości elementów.
W czym jeszcze może sprawdzić się mata ortopedyczna?
 • prawidłowe kształtowanie fizjologicznych łuków stóp u dzieci;
 • stymulacja krążenia krwi;
 • wzmocnienie mięśni stopy.

Rodzaje mat do masażu

Głównym przeznaczeniem większości mat ortopedycznych jest masaż stóp w celu ich wzmocnienia. Wybór maty wynika z jej skuteczności, a także subiektywnych preferencji kupującego - estetycznych, dotykowych i innych.
 
Szczególne miejsce w asortymencie zajmuje mata do masażu akupunkturowego, której elementy służą do masażu nie tylko stóp, ale również pleców.
 
Mata akupunkturowa jest przydatna przy bólach pleców, uczuciu ciągłego zmęczenia, braku energii, a także do odprężenia, rozładowania napięcia lub stresu. Jest również skuteczna w przypadku zwalczania deformacji stóp.
 
Zasada działania maty akupunkturowej polega na oddziaływaniu ostrych elementów na powierzchnię ciała, co stymuluje krążenie krwi w organizmie. Z kolei krew intensywniej dostarcza tlen i inne potrzebne substancje do problemowych obszarów ciała.
 
Matę akupunkturową można kupić jako osobne elementy (wielkość modułu to 26x26 cm) oraz w już uformowanych zestawach - w wariantach po 4, 6 lub 9 modułów.

Maty do masażu Ortek

Szczególnie popularne są maty ortopedyczne Ortek w kształcie  puzzli. Wykonane są z bezpiecznego hipoalergicznego materiału, bez szkodliwych substancji. Maty są łatwe do przechowywania, wygodne do czyszczenia, można je szybko składać i demontować. Możliwy jest ich zakup w całości (w wersjach składających się z 4, 6, 8 lub 10 modułów) lub w formie oddzielnych elementów.

Jak poprawnie ćwiczyć za pomocą maty do masażu?

Istotą zajęć z matą ortopedyczną jest, zapewne jak można się domyślić, masaż. Wchodząc na matę różnymi częściami stopy, wpływasz na więzadła i mięśnie, wzmacniając stopę i korygując ewentualną deformację.
Zebraliśmy listę prostych ćwiczeń, a także nakręciliśmy film, który Ci w tym pomoże.

Zestaw ćwiczeń:

 1. Chodzenie po macie do przodu i z powrotem (7-9 powtórzeń).
 2. Pozycja wyjściowa - stanie, kolejno wznoszenie się na palcach (7-9 powtórzeń).
 3. Pozycja wyjściowa - stanie, przenoszenie ciężaru ciała z pięty na palce (7-9 powtórzeń).
 4. Chodzenie po macie krokiem krzyżowym (7-9 powtórzeń).
 5. Chodzenie na wewnętrznej stronie stopy (7-9 powtórzeń).
 6. Chodzenie na zewnętrznej stronie stopy (7-9 powtórzeń).
 7. Chodzenie na palcach (30-60 sekund).
 8. Pozycja wyjściowa - stanie, następnie przysiady z naciskiem na całą stopę, bez podnoszenia pięt z maty (7-9 powtórzeń).
 9. Pozycja wyjściowa - stanie, kolejno utrzymywanie równowagi na jednej nodze (7-9 powtórzeń).
 10. Przeskakiwanie z jednego elementu puzzli na inny (7-9 powtórzeń).
 11. Pozycja wyjściowa - przeskakiwanie z nogi na nogę (6-8 powtórzeń).
 12. Pozycja wyjściowa - półsiedząca, kolejno chodzenie po macie (6-8 powtórzeń).

Którą matę ortopedyczną do masażu najlepiej kupić w sklepie internetowym ORTEK?

Tutaj trzeba mieć na uwadze różne czynniki. Zdecydowanie najważniejszym jest wybór takiej maty, która daje przyjemność zarówno estetyczną, jak i dotykową.
Czas więc zapoznać się z ofertą i wybrać skuteczną matę ortopedyczną!
 
Również w naszym sklepie możesz kupić рoduszki ortopedyczne