DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ POWYŻEJ 180 ZŁ!

Poduszki ortopedyczne dla dzieci

Poduszki ortopedyczne dla dzieci

Na tej stronie kupisz dziecięce poduszki ortopedyczne przeznaczone dla chłopców i dziewczynek od najmłodszego wieku do okresu dojrzewania - czyli do momentu, gdy waga i wzrost dziecka umożliwią korzystanie z produktów z działu poduszek dla dorosłych.

W asortymencie zaprezentowanym w tej zakładce znajdują się modele, mające różne funkcje:

 • poduszki z rolkami o różnej wysokości wykonane z pianki poliuretanowej z efektem pamięci;

 • poduszki „motylek” - do zapobiegania i leczenia kręczu szyi u niemowląt;

 • ograniczniki dla niemowląt umożliwiające zdrowy sen dziecka w poprawnej pozycji;

 • poduszki ortopedyczne w kształcie klina zapobiegające odbijaniu;

 • poduszki do podróży zarówno dla najmniejszych, jak i dla starszych dzieci;

 • półrolki pod szyję, plecy, nogi.

Poduszki ortopedyczne dla dzieci: podstawowe cechy

 • Poduszki ortopedyczne dla dzieci w każdym wieku, obejmujące modele z rolkami w konstrukcji, różnią się stopniem elastyczności/sprężystości, a także wysokością rolek i wielkością samej poduszki. W rzeczywistości te modele są zmniejszonymi kopiami poduszek dla dorosłych - różnica polega tylko na wielkości i wysokości poduszek.

 • „Motyle” - specjalne poduszki potrzebne do korygowania kręczu szyi. Konieczność użycia takiej poduszki reguluje lekarz. „Motyle” stosuje się od 28 dnia życia najmniejszych maluchów do około roku. Wypełniacz - HollowFiber, poszewka - bawełna. Konstrukcja została specjalnie zaprojektowana w taki sposób, aby sprzyjać prawidłowemu rozwojowi szyjnego odcinka kręgosłupa z uwzględnieniem cech anatomicznych i fizjologicznych noworodków. W rezultacie jest zapewnione podparcie głowy i szyi dziecka, zmniejsza się obciążenie obszaru szyjnego, normalizuje się napięcie mięśni i krążenie krwi w głowie i szyi.

 • Poduszki o zwiększonej elastyczności zmniejszają obciążenie w odcinku szyjnym, podpierając głowę i szyję. Wygodny prostokątny kształt. Wypełnienie to pianka poliuretanowa (inaczej pianka memory, fantastyczny materiał z efektem pamięci). Poszewka jest wykonana z miękkiego hipoalergicznego weluru.

 • Poduszki-kliny dzięki specjalnemu kształtowi zapobiegają refluksowi. Ponadto przyczyniają się również do prawidłowego rozwoju kręgosłupa, korzystnie wpływając na jego odcinek szyjny (eliminowane jest odciążenie itp.). Wypełniacz jest materiałem z efektem pamięci. Poszewkę wykonano z miękkiego żakardu. Prezentowane rozmiary produktów pozwalają na zastosowanie ich w łóżku lub wózku.

 • Ograniczniki to przydatne produkty w pierwszych miesiącach życia dziecka, zajmują szczególne miejsce w dziale. Ich główną funkcją jest miękkie i delikatne utrwalanie pozycji ciała podczas snu, jeśli z jakiegoś powodu dziecko śpi w określonej pozycji (na przykład na boku). 

 • Poduszki podróżne występują w kilku odmianach; różnią się zarówno kształtem, wypełniaczem (pianka poliuretanowa lub HollowFiber), jak i przeznaczeniem konkretnie do wieku potencjalnego użytkownika. W każdym razie celem produktów jest uczynienie podróży bardziej komfortową, pozwalającą na odpoczynek szyi podczas snu bez kumulowania zmęczenia i zminimalizowanie obciążenia. 

Jak wybrać odpowiednią poduszkę ortopedyczną dla dzieci?

Ogólnie wybór poduszek ortopedycznych dla dzieci w Polsce jest dość duży i w każdym przypadku można znaleźć odpowiednią opcję. Kierując się danymi podstawowymi - wiekiem dziecka i specyficznymi wymaganiami dotyczącymi produktu - wybór odpowiedniej poduszki jest dość prosty. Weźmy pod uwagę przykłady.

Dziecko nie śpi dobrze, budzi się podczas snu? Skarży się na niewygodny sen i zmęczenie szyi, poranne bóle głowy? Zaproponuj mu nową poduszkę z pianki z pamięcią kształtu. Być może po zakupie zdziwisz się, jak poprawiły się oceny Twojego dziecka w szkole - tak też się dzieje... Zwróć uwagę na to, w jakiej pozycji wygodniej jest mu spać, weź pod uwagę wiek i wymiary pociechy - to wszystko wpływa na wybór przyszłej poduszki do snu.

Twojemu maluchowi do roku zaleca się spanie w określonej pozycji, ale dziecko ciągle się przewraca we śnie? Wypróbuj wówczas ogranicznik.

Czy Twoje dziecko często odbija po jedzeniu? W takim przypadku preferowane są „kliny”.

Czy zdiagnozowano kręcz szyi, czy istnieje predyspozycja do tego schorzenia i potrzebna jest profilaktyka? Wybierz „motyla” lub inny model na naszej stronie.

Wybierasz się na wycieczkę? Koniecznie zaopatrz się w odpowiedni produkt, aby dziecko mogło wygodnie spać w drodze.

W naszym sklepie posiadamy również рoduszki ortopedyczne do spaniaрoduszka ortopedyczna dla niemowlat