Poduszki ortopedyczne do siedzenia

Kark na pewno powie Ci „dziękuję!”

Prawidłowa postawa podczas siedzenia to prawie połowa sukcesu, jeśli mówimy o zdrowych plecach. Ortopedyczna poduszka do siedzenia to rozwiązanie, które pomaga utrzymywać prawidłowa postawę ciała podczas pozycji siedzącej. 

Dotyczy to szczególnie tych, którzy większość dnia pracują na siedząco - w biurze lub prowadząc samochód. Często zmęczony lub zapracowany człowiek przestaje zwracać uwagę na swoją pozycję, a jego plecy płynnie zmieniają pozycję z linii prostej w niebezpieczne półkole…

Bądźmy szczerzy, problemów z plecami nie należy przypisywać wyłącznie pracy. W naszych fascynujących czasach cyfrowych gadżetów większość z nas spędza wieczory siedząc przez wiele godzin przed komputerem lub leżąc w łóżku i przeglądając informacje na tablecie.

Tak czy inaczej, to od niewłaściwego siedzenia zaczyna się smutny początek wielu chorób kręgosłupa i całego organizmu.

Jak zatem można uniknąć, przynajmniej, jeśli jest to możliwe, szkodliwego wpływu siedzącego trybu życia na własne zdrowie? W jaki sposób rozwiązać problemy ze zdrowiem, jeśli już wystąpią? 

To wszystko jest naprawdę proste - wystarczy kupić poduszkę ortopedyczną do siedzenia. Trudno jest systematycznie kontrolować swoją podstawę, gdyż w pracy, w domu lub kinie nasza uwaga ciągle skupia się na czymś innym. Dzisiaj możesz przenieść odpowiedzialność za swoje zdrowie na poduszkę. To ona zadba o zmniejszenie obciążenia kości ogonowej i okolicy miednicy, złagodzi zmęczenie pleców i odciąży mięśnie całego kręgosłupa, zapobiegając w ten sposób pojawianiu się bolesnych odczuć zarówno we wszystkich częściach kręgosłupa, jak i w obręczy barkowej.

Ktoś może się sprzeciwić i powiedzieć, że przecież poduszka ortopedyczna nie rozwiąże takich potencjalnych problemów. Będzie wtedy w błędzie. Jeśli tylko domyślamy się, że niedługo będziemy mieli problemy z postawą, poduszka pozwoli uchronić przed ich wystąpieniem, gdyż będzie systematycznie troszczyć się o Twoje ciało. 

Siedząca praca i wielogodzinne prowadzenie samochodu to nie jedyne powody przemawiające za zakupem poduszki do siedzenia. Ortopedyczna poduszka do siedzenia może być potrzebna też w innych okresach życia. Na przykład przyszłe matki w ostatnich miesiącach oczekiwania na dziecko również mogą skorzystać z poduszki. Będzie ona też świetnym rozwiązaniem dla osób, które są zmuszone przez cały czas znajdować się w pozycji siedzącej lub leżącej (na przykład po operacji) - w takim przypadku poduszka pomaga zapobiegać odleżynom. Poduszka będzie niezastąpiona również podczas rehabilitacji po porodzie lub kontuzji.

W zależności od przeznaczenia, poduszki do siedzenia mają różne kształty i wypełnienia. Nasi eksperci pomogą określić rodzaj produktu i dokonać wyboru spośród bogatego asortymentu.