Mata do masażu: 7 podstawowych zalet

Zastanawiasz się nad tym, jak poprawić krążenie w stopach? A może poszukujesz skutecznych rozwiązań na wzmocnienie naczyń w nogach? Dziś opowiemy o tym, dlaczego, a także jak może Ci się przydać mata do masażu oraz z jakiego powodu takie akcesorium do ćwiczeń naprawdę warto zakupić dla swojego dziecka.

Dlaczego każde dziecko powinno mieć matę puzzle?

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Jednak jak zapewnić prawidłowy i harmonijny rozwój organizmu swojego dziecka? Mata do masażu jest ciekawym, zabawnym i terapeutycznym narzędziem, które jest dodatkowo zabawne przy wykonywaniu ćwiczeń. Można korzystać zarówno z zabaw podpowiadanych przez producenta, jak i wymyślać własne. Oznacza to, że ​​mata do masażu przyczynia się również do rozwoju kreatywności! 

Podstawowe zalety tego dostępnego i skutecznego narzędzia leczniczego przedstawiają się w taki sposób:

 1. Zabiegi terapeutyczne i profilaktyczne można wykonywać bez wychodzenia z domu, jednocześnie wykonując przyjemne i pożyteczne aktywności.
 2. Mata oddziałuje na stopy, do których schodzą się ważne zakończenia nerwowe. Z kolei ich stymulacja przyczynia się do normalizacji funkcjonowania wszystkich układów narządów.
 3. Maty masujące są odpowiednie dla wszystkich: dzieci i dorosłych, osób z deformacjami stóp oraz dla tych, którzy chcą zapobiec występowaniu takich problemów.
 4. Koszt maty do masażu jest znacznie niższy niż cena zabiegów w gabinetach rehabilitacyjnych.
 5. Mata - to świetna powierzchnia do zabawy, a więc dzieci chętnie wykonują na niej odpowiednie ćwiczenia.
 6. Gimnastyka stóp na macie do masażu praktycznie nie ma przeciwwskazań.
 7. Matę można zabrać ze sobą w podróż, żeby zapewnić ciągłość kursu terapii i procesu zdrowienia.


Jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecięcej stopy?

O prawidłowy rozwój dziecięcej stopy należy dbać niemal od pierwszych dni życia malucha: pomoże to nie tylko zapobiec występowaniu deformacji stóp, ale i zapewni poprawny rozwój całego organizmu. Szczególnie dobrze sprawdza się masaż punktów limfatycznych na stopach. Oczywiście, u wielu rodziców może pojawić się pytanie: jak masować stopy, by nie zaszkodzić dziecku? W przypadku maluchów w wieku do 2. roku życia warto skonsultować się w tej kwestii ze specjalistami, natomiast starsze dzieci mogą wykonywać zestaw ćwiczeń na płaskostopie na macie do masażu - podczas wesołej zabawy lub mycia rąk i zębów. Kolorowa wesoła mata dla dzieci puzzle nie wywołuje zniechęcenia zajęciami na niej, a co najważniejsze - jest także bardzo przydatna dla osób dorosłych! Dlaczego masaż stopy jest tak skuteczny? Wyjaśnienie jest proste: główną przyczyną rozwoju płaskostopia jest słabość aparatu więzadłowego stopy. Prawidłowy masaż wzmacnia ten aparat i pozwala pozbyć się problemu.

Efektywność zajęć można zwiększyć, jeśli będzie się stosować także takie rozwiązania:

 • Noszenie butów z solidnymi podeszwami ortopedycznymi, które dobrze przylegają do stopy;
 • Regularne ćwiczenia fizyczne;
 • Szczególnie przydatne są gry na świeżym powietrzu połączone z aktywnością fizyczną, piłka nożna, koszykówka i pływanie;
 • Chodzenie boso po piasku, ziemi, kamykach, trawie;
 • Utrzymywanie prawidłowej masy ciała;
 • Zdrowe odżywianie odpowiednie do wieku, a przede wszystkim spożywanie produktów o wysokiej zawartości wapnia i fosforu.

Podczas wykrycia płaskostopia u dzieci fizjoterapetura przede wszystkim ustala, czy choroba jest wrodzona, czy też została nabyta, a następnie podejmuje decyzję o skutecznych sposobach na zwalczanie problemu. Wraz ze standardowym hydromasażem, parafinoterapią, ozokerytoterapią, kąpielami stóp, magnetoterapią są zalecane systematyczne ćwiczenia. Są to aktywności proste w wykonaniu, a ich skuteczność zależy od tego, czy dziecko robi je w sposób systematyczny. Jeśli rodzice w porę skonsultują się z lekarzem, dowiedzą się dokładnie na temat tego, co zrobić, gdy dziecko ma płaskostopie i zastosują się do zaleceń, najprawdopodobniej schorzenie zostanie skutecznie wyleczone.

Nowoczesne maty do masażu stóp pozwalają nie zapominać o zajęciach i nie powodują zniechęcenia nimi, a co najważniejsze - szybko i skutecznie pozwalają na pozbycie się takiego problemu, jakim jest deformacja stóp. 

Minimalny stopień spiekania węgla zapewnia długotrwałą pracę automatycznego palnika bez efektu spiekania się i powstawania „korków”, które uniemożliwiają doprowadzenie kolejnej porcji paliwa.

Hity sprzedaży