Poduszki ortopedyczne do samochodu

Poduszki ortopedyczne dla kierowców

Wszystko, co chciałeś wiedzieć

Podstawowym zadaniem poduszki ortopedycznej dla kierowców jest sprawienie, aby czas spędzony za kierownicą był jak najbardziej komfortowy i nieszkodliwy. W końcu długie przebywanie w pozycji siedzącej jest o wiele bardziej niebezpieczne, niż się wydaje na pierwszy rzut oka.

W zależności od rodzaju i specyficznego ukierunkowania efektu ortopedycznego, poduszki dla kierowców dzielą się na kategorie:

  • pod plecy;

  • pod kark;

  • pod szyję;

  • pod pośladki.

Wydawać by się mogło, że wśród różnorodności asortymentu trudno dobrać odpowiedni rodzaj poduszki. Jednak tak nie jest. Najważniejsze jest poznanie słabych punktów pleców i użycie tego produktu, aby zapewnić im niezbędne wsparcie.

Właściwie to właśnie ta obowiązkowa funkcja odróżnia poduszkę ortopedyczną na siedzenie kierowcy od zwykłej poduszki. Pierwsza z nich pewnie przejmie obciążenie, łagodząc napięcie pleców kierowcy, natomiast druga zapewni chwilowy komfort.

Dlaczego kierowca potrzebuje poduszki ortopedycznej?

Bez względu na to, jak poduszka wygląda, a także do której części pleców jest przeznaczona, jej zadaniem jest:

  • zmniejszenie obciążenia kręgosłupa w pożądanej części,

  • odciążenie mięśni pleców,

  • zapobieganie pojawieniu się bólu (bólów głowy, zacisków mięśni szyi, tzw. „ból” w plecach, ucisku w kości ogonowej itp.),

  • normalizowanie krążenia krwi, minimalizowanie ucisku naczyń krwionośnych pod wpływem stresu,

  • eliminowanie oznak zmęczenia,

  • utrzymywanie prawidłowej postawę podczas wymuszonej pozycji siedzącej.

Poduszka z każdej kategorii powinna idealnie pasować do oparcia fotela. W razie potrzeby, biorąc pod uwagę kształt, poduszka powinna być mocno przymocowana do pleców, aby kierowca nie rozpraszał się, poprawiając produkt i przywracając go do pożądanej pozycji. W tym celu wiele poduszek jest wyposażonych w specjalne pasy mocujące, które pozwalają je zamocować w odpowiedniej części krzesła na odpowiednim poziomie.

Osobną kategorię zajmują poduszki ze specjalnymi funkcjami określonymi w instrukcji. Jest to najczęściej poduszka stosowana podczas rehabilitacji po urazach i operacjach, a także dla kobiet w ciąży oraz służąca profilaktyce schorzeń narządów miednicy mniejszej, hemoroidów itp.

Z reguły takie poduszki mają kształt pączka lub kwadratu z okrągłym otworem w środku lub konstrukcję w kształcie litery U. Wypełniacz może być różnego rodzaju: w twardszych produktach - kasza gryczana, w bardziej miękkich - kulki styropianowe i bardzo delikatny innowacyjny materiał „pianka z pamięcią”, który daje efekt pamięci kształtu.

Wypełniacz do poduszek ortopedycznych

Wbrew powszechnej opinii, że nadal należy preferować naturalne materiały, takie jak np. gryka, nie możemy nie polecić poduszek wykonanych z pianki poliuretanowej. Ten materiał o niesamowitych właściwościach został opracowany specjalnie dla astronautów, aby długie loty były bezpieczne dla kręgosłupa w skafandrze kosmicznym.

Jeśli chodzi o grykę, oprócz jej biologicznego pochodzenia, jej niepodważalnym plusem jest cena, która jest znacznie niższa, niż produktów wytwarzanych z syntetycznych analogów.

Jak wybrać i gdzie kupić?

Wirtualne sklepy są wypełnione ofertami, dlatego na pytanie „gdzie kupić” odpowiedź jest prosta. Sklep internetowy ORTEK oferuje również szeroką gamę produktów, już teraz możesz zamówić dowolną poduszkę, korzystając z usługi „dostawa towaru”. Tymczasem zalecamy osobisty zakup, aby bezpośrednio spróbować i wybrać taki, który zapewni najbardziej komfortowe doznania podczas użytkowania.

Jak używać poduszki dla kierowców?

Odpowiedź na to pytanie jest retoryczna i zawarta w samym pytaniu. Wystarczy, że włożysz poduszkę pod plecy/pod dolną część pleców/pod szyję/pod pośladki (odpowiednie podkreśl ☺) i zajmiesz się już swoimi sprawami. Twój kręgosłup jest teraz pod ochroną indywidualnego gadżetu, który zagwarantuje, że długie podróże samochodem będą łatwiejsze dla Twoich pleców i szyi. Poduszka ortopedyczna dla kierowcy na siedzenie - prawdziwy must-have!


W naszym sklepie posiadamy również рoduszki ortopedyczne dla dzieciрoduszki ortopedyczne do siedzenia