Jak spać na poduszce ortopedycznej?

Tuż po przebudzeniu wielu z nas może zmagać się z licznymi dolegliwościami, jak na przykład bólem kręgosłupa lub głowy, uczuciem niewyspania itp. Czy są sposoby, które pozwalają na zwiększenie komfortu snu i większe poczucie zrelaksowania? Oczywiście, że tak, a spanie na ortopedycznej poduszce jest jednym z najlepszych spośród nich!

Rodzaje poduszek do spania

Wszystkie rodzaje poduszek do spania można podzielić na kilka podstawowych grup: klasyczne, dla kobiet w ciąży, a także ortopedyczne. Popularne akcesorium, które często jest kupowane przez kobiety, to poduszka przeciwzmarszczkowa

Poduszki dla kobiet w ciąży i do karmienia - mają różne kształty i różne wypełnienia - od miękkich po bardzo elastyczne, które ułatwiają i podtrzymują ułożenie pleców i brzucha podczas snu. Występują także podróżne  poduszki mające wygodny kształt, pozwalający założyć je na szyję - ułatwiają zasypianie w podróży, w samochodzie lub samolocie.

Klasyczna poduszka to najczęściej używany rodzaj poduszek. Może mieć kwadratowy lub prostokątny kształt, a do jej wypełnienia mogą być stosowane różnego rodzaju materiały pozwalające każdemu dobrać dokładnie takie rozwiązanie, które najbardziej odpowiada jego gustom i preferencjom. Niestety dla ludzi, którzy mają problemy z kręgosłupem lub chcą zadbać o swoje zdrowie wykorzystanie zwykłej poduszki nie jest odpowiednim rozwiązaniem, gdyż nie zapewnia odpowiedniej pozycji ciała podczas snu. Ten problem rozwiązują poduszki ortopedyczne do spania, pozwalające zasnąć we właściwej pozycji. Teraz spróbujmy ustalić to, jaka pozycja do snu jest najbardziej odpowiednia.

Jaka pozycja do spania jest najzdrowsza?

Najlepszą pozycją do snu jest położenie się na plecach: pozwala rozluźnić mięśnie twarzy, sprzyja także temu, że skóra staje się wygładzona, takie ułożenie wpływa na optymalny poziom ukrwienia ciała, swobodny dopływ tlenu do komórek skóry i usuwanie toksyn. Ponadto podczas spania w takiej pozycji żołądek i inne narządy jamy brzusznej nie są ściskane, co zapobiega przedostawaniu się zawartości żołądka do przełyku. Jednak, jeśli podczas spania na karku używana jest niewłaściwa poduszka mogą wystąpić takie problemy, jak: chrapanie, bezdech senny i bruksizm.

Spanie na boku, preferowane przez wielu ludzi, ma zarówno wady, jak i zalety, jednak należy pamiętać o tym, że zalety pojawiają się tylko w tym przypadku, gdy do spania będzie wybrany właściwy materac i poduszka. W przeciwnym przypadku spanie na plecach może spowodować trwałe znajdowanie się szyi w niewłaściwej pozycji, co z kolei prowadzi do występowania licznych problemów z kręgosłupem.

Jak dobrać poduszki pod głowę do spania?

Spanie w zdrowej pozycji nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Wielu ludzi, szczególnie tych, którzy już mają problemy z kręgosłupem, nawet jeśli próbują przestrzegać prawidłowej pozycji podczas snu, zasypiają i tracą kontrolę nad ciałem, a następnie ponownie przyjmują niezdrową pozycję. To samo dotyczy osób, które przyzwyczaiły się do spania na boku i walczą z dość popularnym problemem zmarszczek po śnie. 

Dobra poduszka ortopedyczna pozwoli rozwiązać ten problem, ponadto nie będziesz zadawał sobie pytania, na której stronie spać na poduszce ortopedycznej lub jak spać na poduszce ergonomicznej: takie akcesoria mają przemyślany kształt, dzięki któremu ciało automatycznie przyjmuje naturalną zdrową pozycję i nie zmienia jej nawet w tym sytuacji, kiedy sen jest mocny. 

Pozostaje odpowiedzieć na pytanie: jak wybrać poduszkę ortopedyczną do snu?  Tu należy kierować się preferowaną pozycją: jeśli lubisz spać na boku - potrzebujesz wysokiego akcesorium, na karku - poduszki o średniej wysokości, a z kolei, jeśli wybierasz spanie na brzuchu - niskiej. Jeśli jednak interesuje Cię, jak spać na poduszce ortopedycznej w najbardziej komfortowy sposób, wybierz model, którego wysokość nie jest mniejsza niż 6 cm i nie jest wyższa niż 16 cm.

Nie zapominaj także o tym, że dla Twojego zdrowia ważną rolę odgrywa to, jak ułożyć poduszkę do spania. Dlatego regularnie obracaj poduszkę i zbijaj ją, nie zaleca się opierania na poduszce ortopedycznej wieczorem podczas czytania lub oglądania TV. Jeśli chwilowo nie używasz poduszki, przechowuj ją w pokrowcu z tkaniny. Polietylen może wytwarzać nieprzyjemny zapach i pleśń. Oczywiście kupując akcesorium w sklepie, zapoznaj się z instrukcją, która dokładnie przekazuje informacje, jak spać na poduszce profilowanej lub innym rodzaju poduszki ortopedycznej.

W ofercie Ortek znajdziesz szeroki zakres wysokiej jakości poduszek do spania, które pełnią zarówno funkcje kosmetyczne, jak i zdrowotne. Chodzi tu na przykład o takie innowacyjne modele, jak trójwarstwowa poduszka z efektem pamięci.

Hity sprzedaży