Refluks: co to jest?

Choroba refluksowa przełyku jest tak naprawdę zespołem zróżnicowanych dolegliwości, których powodem jest dostawanie się kwasu solnego, wytwarzanego przez żołądek, do przełyku, czego efektem staje się uszkodzenie błony śluzowej. Głównym objawem choroby jest zgaga. Ponadto wielu pacjentów odczuwa ból umiejscowiony za mostkiem, w okolicy międzyłopatkowej, szyi, żuchwy i po lewej stronie klatki piersiowej. W niektórych przypadkach objawy choroby są podobne do ataku dusznicy bolesnej.

Co dobrze sprawdza się na refluks?

Refluks może wystąpić z różnych powodów, ale głównie jest to uszkodzenie lub niewydolność funkcjonalna specjalnych mechanizmów blokujących, zlokalizowanych na granicy przełyku i żołądka. Występuje kilka czynników, które mogą przyczynić się do rozwoju choroby:

  • częsty stres;

  • praca wymagająca długiego zginania tułowia w dół;

  • nadmierna waga;

  • ciąża;

  • przyjmowanie niektórych leków;

  • jedzenie tłustych i pikantnych potraw, picie kawy i alkoholu;

  • palenie.

Jak każda inna choroba, refluks również wymaga specjalistycznej terapii. Jednak jak pomóc sobie w sytuacji, kiedy możliwości skontaktowania się z lekarzem są minimalne, a złagodzić ból trzeba tu i teraz? Wszystkie sposoby na pozbycie się bólu przy refluksie dzieli się na dwie grupy: domowe oraz medyczne. Te domowe są proste, ale najczęściej są także mało skuteczne - można na przykład napić się mleka lub zjeść migdały. Specjaliści zalecają też pozostanie w pozycji stojącej przez około 10-15 minut, szczególnie po przyjęciu posiłku.


Poduszka refluksowa Klin na złagodzenie bólu

Nie tak dawno na polskim rynku pojawiła się nowość od firmy Ortek - poduszka klin, która pozwala nie tylko zwalczyć symptomy bólu, występujace podczas choroby refluksowej żołądka, ale również w przypadku systematycznego korzystania z niej stopniowo zwalcza samo schorzenie.

Poduszka na refluks ma specyficzny kształt, który przypomina klin: unikalny, odchylany profil zmniejsza przepływ kwasu do przełyku podczas snu i odpoczynku, a tym samym ogranicza refluks żołądkowy. Co więcej, poszuka zapewnia komfortowy sen i korzystny wypoczynek, dlatego można ją stosować nie tylko w celu leczenia refluksu, ale także do profilaktyki tego schorzenia. 

Korzystanie z poduszki na refluks w postaci klina jest przyjemne i wygodne, gdyż:

  • Jej kształt jest maksymalnie przemyślany, a więc nie jest potrzebny czas, żeby przyzwyczaić się spania na niej;

  • Innowacyjne materiały są łatwe w pielęgnacji, a ponadto nie pozwalają na rozwój szkodliwych mikroorganizmów na powierzchni poduszki;

  • Produkt zapewnia komfortowy sen o każdej porze roku, nie powodując pocenia.

 Do wypełnienia poduszki wykorzystano elastyczny poliester, który dostosowuje się do profilu ciała i tworzy poczucie „nieważkości”. Poduszka w postaci klina dobrze utrzymuje głowę i szyję, a także ramiona, pozostawiając te części ciała podczas snu i wypoczynku w naturalnej pozycji. Dzięki swojej lepkosprężystej strukturze pianka nie przenosi drgań wynikających z ruchów osoby śpiącej obok.

Zatem poduszka na refluks - to innowacyjne rozwiązanie, które pozwoli skutecznie zwalczyć nie tylko objawy choroby, ale i stopniowo pozbyć się jej na zawsze. Innowacyjny produkt od marki Ortek zapewnia maksymalny komfort korzystania z modelu przez chorych w każdym wieku, a doskonałe właściwości higieniczne i możliwość wielofunkcyjnego stosowania czynią poduszkę naprawdę korzystnym nabytkiem dla każdego.

Hity sprzedaży